Saulės jėgainių diegimas pramonėje – aktuali investicija energetikos krizėje

Saulės jėgainių diegimas pramonėje – aktuali investicija energetikos krizėje

2022 12 02, 14:25

Informacijos šaltinis 15min.

Inovacijų agentūra primena, kad gamyba užsiimantis verslas kviečiamas investuoti į saulės jėgainių diegimą ir taip reikšmingai sumažinti savo išlaidas elektros energijai. Lapkričio viduryje paskelbtas kvietimas sulaukė itin didelio susidomėjimo: įmonės puola spręsti energetinius iššūkius investuodamos.

„Atsižvelgiant į sukrėtimus pasaulyje ir neprognozuojamą energetikos rinką, kaip niekad svarbu pasirūpinti savo verslo saugumu. Šis kvietimas yra ne tik galimybė tapti tvaresniais, bet ir siekti energetinės nepriklausomybės diegiant elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybos įrenginius savo versle. Norime juo paskatinti įmones eiti link neutralios klimatui ekonomikos, sumažinti savo išlaidas energetiniams ištekliams ir dirbti efektyviau“, – sako Agnė Vaitkūnienė, Inovacijų agentūros Investicijų valdymo departamento direktorė. Anot A. Vaitkūnienės, ankstesniame ES finansavimo periode ši priemonė taip pat buvo aktuali, bet pagal susidomėjimą šiemet aktualumas yra dar didesnis. „Jau pirmosiomis kvietimo paskelbimo dienomis sulaukėme didžiulio verslo susidomėjimo. Tai rodo, kad situacija rimta, o ši priemonė yra ypač aktuali ir reikalinga įmonėms“.

Investicijų finansavimo į saulės jėgainių diegimą pramonėje priemonė skirta skatinanti Vidurio ir Vakarų Lietuvos pramonės įmones pereiti prie neutralios klimatui ekonomikos. Viena įmonė gali teikti vieną projektą, kurio vertė – nuo 20 tūkst. iki 300 tūkst. eurų. Iš viso projektams finansuoti skirta 10 mln. eurų, o pretenduoti gali ir smulkus, ir didelis verslas. Svarbu atminti, kad visos į finansavimą pretenduojančios įmonės privalo būti atlikusios energijos vartojimo auditą ne anksčiau kaip prieš 2 metus. Didelės įmonėms turi būti atlikusios privalomąjį ir papildomąjį energijos vartojimo auditą, jeigu tokio audito atlikimo tikslingumas buvo nustatytas privalomojo audito metu. Projektų atranka vykdoma konkurso būdu, vienu etapu. Projektą finansavimui pateikusios įmonės gali pradėti savo projekto įgyvendinimą, o tą būtinai reikia padaryti nevėliau kaip per 6 mėn. nuo sutarties pasirašymo datos bei pabaigti per 2 metus. Paraiškas Inovacijų agentūrai verslo atstovai gali teikti iki 2023 m. vasario 28 d. Priemonės sąlygos išsamiai aprašomos Inovacijų agentūros tinklalapyje. Norintiems gauti finansavimą pagal šią priemonė Inovacijų agentūros specialistai gruodžio 8 d. organizuoja specialius mokymus internetu, būtina registracija.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.